Vítejte na webu Statek Komárov

Opravy vedl správce Kuba, který má obnovy historických objektů jako koníček. Rekonstrukci prováděla vyhlášená stavební firma Vidox s.r.o., která má dobré jméno díky památkovým opravám nejen v Českém Krumlově.

Komárov je klidná a malebná obec poblíž Soběslavi uprostřed panenské přírody, statek je situován na úžasném místě v rohu návsi, velký pozemek se snadnou údržbou zajištuje opravdu dokonalé soukromí. Na statku jsou nové rozvody elektřiny, venkovní osvětlení na čidlo, zavedena obecní pitná voda. Obecní kanalizace je ve výstavbě. Pozemek je částečně oplocený. Kromě obecního vodovodu se nachází v hlavní budově také vydatná studna, která se postará o dostatek vody i pro budoucí generace (viz Zajímavosti níže).

Situační mapa

Komárov - mapa  Pozemek na prodej

Dojezdové vzdálenosti Statek Komárov

Soběslav11 km10 min
Veselí nad Lužnicí16 km17 min
Tábor23 km28 min
České Budějovice38 km35 min
Jindřichův Hradec41 km35 min
Písek40 km38 min
Humpolec60 km58 min
Telč75 km69 min
Praha (Pankrác)111 km75 min
Linz, Rakousko132 km105 min
Brno176 km125 min

Zajímavosti

Železnice

Jižní expres zvládne trasu Praha - České Budějovice pod dvě hodiny. Brzy si na železnici získal velkou oblibu. Cestující ovšem čekají, že bude v dohledné době o dost rychlejší. Celou trať má jednou projet za 90 minut.

Zdroj: Místo pětikilometrového tunelu za miliardy postačí normální koleje. [cit. 29.6.2018]. MF DNES, 2017.

Obrovské podzemní jezero, rašelina pro léčebné účely

Za nejvýznamnější jsou považována Borkovická blata, někdy též nazývaná Soběslavsko-veselská blata. Rašeliniště Borkovických blat zabírá plochu 888 ha a jedná se o jedno z nejrozsáhlejších blat v České republice. Pod tímto územím se rozkládá obrovské podzemní jezero s velkými zásobami kvalitní pitné vody, která se zde nahromadila během mnoha tisíců let.

Dnes se rašelina těží pouze pro léčebné účely bechyňských lázní v lokalitě Komárovské blato, slatinné zábaly a koupele pomáhají léčit pohybové ústrojí.

Tuto lokalitu můžete navštívit díky naučné stezce s názvem Borkovická blata, dlouhé asi 5,5 kilometru (nově zrekonstruovaná v roce 2009).

Zdroj: Borkovická blata. [cit. 29.6.2018]. Blatské obce, 2009.